ARAŞTIRMA VE KÜLTÜR VAKFI

 

1988 Yılında kurulan Araştırma ve Kültür Vakfı, misyonu doğrultusunda inanç ve kültürel değerlerine bağlı sosyal bir toplumun oluşturulmasına katkıda bulunma yönünde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Önce insan düsturuyla yola çıkan Vakfımız,  iyilik ve hayırlarda yarışan, dünya ve ahret dengesini içselleştirmiş bir nesil yetiştirilmesinde okul işlevi görme azmiyle yoluna devam etmektedir.

Dünyanın ve Türkiye’nin geleceğinin, iyi donanımlı ve inançlı insanla kaim olacağı bilinciyle okul öncesine, ilköğretime, liseye ve üniversiteye yönelik faaliyetleri ile hayatın her dönemine nüfuz etmeye çalışmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana sürekli bir gelişim göstererek yol alan Vakfımızın bünyesinde Çocuk Kulübü, Gençlik Kulübü ve Hanımlar Komisyonu kültürel faaliyetlerine devam etmektedirler.

Öte yandan Vakfımız, yıl içerisine ihtiyaç sahibi öğrencilere burs, ailelere ise ayni ve nakdi yardımlarda bulunmaktadır.

Bütün bu faaliyetleri sürdürebilmemiz için vakfımızdan katkılarını esirgemeyen hayırseverlerimize teşekkür ederiz.

Çalışmalarımız devam etmektedir. Yürüdüğümüz bu yolda her zaman olduğu gibi, desteklerinizi bizden esirgemeyeceğinizi umuyoruz.

Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Mallarını; gece ve gündüz, gizli ve açık infak edenler var ya, işte onlar için Rableri katında kendilerine özgü ödüller vardır. Korku yoktur onlar için; tasalanmayacaktır onlar.” (2/274 )

Hayırda yarışanlardan olmanız en büyük dileğimizdir.

En kalbî selâm ve dualarımızla… 

Araştırma ve Külltür Vakfı

Mütevelli Heyeti

         NOT:

  • Yardımlarınız “ zekât ve infak “ olarak kabul edilmektedir.
  • “Zekât” olarak yaptığınız yardımlar ayrı bir fonda değerlendirilmektedir. Zekatlarınızın bir kısmı öğrencilere burs olarak verilmekte, bir kısmı da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.
  • Öte yandan diğer yardımlar “İnfak” fonu olarak vakıf çatısı altında yapılan etkinliklerde ve gençlik faaliyetlerinde kullanılmaktadır.

Araştırma Ve Kültür Vakfı Banka Hesap Bilgileri

İnfak Ve Bağış Hesabı: TR17 0020 6000 8600 7654 6500 01

Türkiye Finans Katılım Bankası Fındık Zade Şubesi

Zekât Hesabı: TR49 0020 5000 0947 6935 6000 01

Kuveyt Türk Katılım Bankası Kız Taşı Şubesi